
Kinestetyk to Ty!
Witaj Kinestetyku! Poniżej dowiesz się paru rzeczy o sobie. Pod wynikami znajdziesz kilka zagadnień, których przemyślenie pomoże Ci zgłębić Twoje możliwości i załapać naukę po swojemu. Do dzieła!
Podziel się wynikiem:
Czy zgadzasz się z tym, że…?
Posiadasz dużą potrzebę aktywności fizycznej, wprost nie możesz usiedzieć w miejscu. Istnieje również spora szansa, że wzruszasz się na filmach, a los żadnego stworzenia nie jest Ci obojętny. Skąd to wiemy? Jak większość kinestetyków jesteś bardzo emocjonalny/a.
Do efektywnej nauki potrzebujesz większej ilości bodźców, dlatego lekcja w muzeum, wycieczka lub warsztaty o ciekawej tematyce to idealny sposób na przyswajanie wiedzy!
Materiał szybciej zapada Ci w pamięć podczas ćwiczeń angażujących emocje i ruch. Dzięki temu w łatwy sposób możesz pomóc sobie podczas tradycyjnego uczenia się wykorzystując kreatywne przybory biurowe, tworząc notatki wizualne oraz wykorzystując techniki takie jak zakładki.
Ciekawe jest to, jakim językiem mówi kinestetyk. Podobno często używa sformułowań: czuję się…, czujesz? intuicja mówi mi… Zgadzasz się z tym?
Czy ten opis pasuje do Ciebie?
Wykorzystaj te informacje i zdobywaj wiedzę na swoich zasadach. Sprawdź korepetycje online na Załap.pl. Ucz się, gdzie chcesz, kiedy chcesz i załap to!
Co masz w sobie z kinestetyka?
Mamy dla Ciebie garść porad oraz sugestie dotyczące Twoich mocnych stron.
PODCZAS NAUKI:
- rób notatki
- podkreślaj
- wyobrażaj sobie przekazywane treści oraz siebie w danej sytuacji
Mocne strony kinestetyka to:
- intuicja
- energia
- wrażliwość
W czasie nauki unikaj:
- rozpraszaczy np. włączonego radia, czy telewizora
- bezczynności, np. biernego słuchania
- rutyny, wprowadzaj do nauki nowe rodzaje ćwiczeń